Dlaczego tak uwielbiamy podłogi dębowe?

Podłogi dębowe są najbardziej lubianymi i chętnie wybieranymi materiałami do wykańczania naszych wnętrz. Są wytrzymałe, twarde, odporne na użytkowanie codzienne, a do tego zachwycają nas swoją kolorystyką, jak i także dosyć niepowtarzalnym rysunkiem. Dzięki zabiegom specjalnym możemy nadać naszym podłogom wyrazu wręcz nieoczywistego. Tak wiele możliwości związanych z ich wyglądem sprawia, że można je wkomponować idealnie w projekt absolutnie każdego wnętrza.

Niesamowita trwałość

Podłogi drewniane najbardziej popularne zarówno warstwowe, jak i lite wykonywane są z dębowego drewna

Podłogi drewniane najbardziej popularne zarówno warstwowe, jak i lite wykonywane są z dębowego drewna. Taki rodzaj drewna kojarzy nam się z potęgą, siłą, jak i szlachetnością. Na pewno nie bez powodu tenże gatunek drewna doczekał się takich właśnie określeń. Zawdzięcza je swojej naprawdę wysokiej twardości, która przekłada się z kolei na samą wytrzymałość desek oraz ich odporność na użytkowanie codzienne. Ale poza wieloma zaletami ważnych z punktu widzenia praktycznego, podłogi dębowe mogą się pochwalić szeregiem atutów związanych z wizualną kwestią.

Podłogi dębowe są dostępne na rynku w dwóch opcjach. Chodzi o deski warstwowe oraz deski lite. Lita deska podłogowa jest wycięta w całości z jednego kawałka drewna. Jej struktura jest solidna, zwarta oraz także wytrzymała. Produkty tego typu nie lubią zmian, jeśli chodzi o same warunki wilgotności powietrza we wnętrzach, dlatego też należy na nie uważać szczególnie w grzewczym sezonie, ponieważ podczas ogrzewania pomieszczeń znacznie spada wilgotność powietrza.

Podłogi dębowe są dostępne na rynku w dwóch opcjach

Podłogi dębowe warstwowe oraz lite musimy obowiązkowo wykończyć olejem lub lakierem. Deski dzięki temu zyskają ochronę dodatkową na wilgoć, ścieranie, czy też zaplamienia, a więc generalnie na użytkowanie codzienne. Podłogi dębowe odpowiednio zabezpieczone są w stanie przetrwać naprawdę wiele, wiele lat. Warto o tym wspomnieć, że podłogi warstwowe można poddawać renowacji kilkukrotnej, poprzez proces cyklinowania powierzchni, a następnie jej pokrywanie powtórne lakierem lub też olejem. Tym sposobem odświeżyć możemy wygląd dębowej podłogi. Będzie wyglądała niczym dopiero ułożona. W ofercie sklepów znajdziemy deski lakierowane lub olejowane fabrycznie. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, a także pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na zakup odpowiednich preparatów. Poza tym dzięki temu takową podłogę możemy użytkować w zasadzie od razu po ułożeniu. Jest to spora wygoda. Jedno jest pewne – każdy będzie nam zazdrościł naszej prześlicznej oraz trwałej podłogi.