Wybór podłogi drewnianej to strzał w dziesiątkę

Dąb jest materiałem bardzo wytrzymałym. Chyba tylko stal się kojarzy nam z większą trwałością. Architekci z czystym sumieniem polecają Chapelparket podłogi dębowe. Taka podłoga gwarantuje nam wytrzymałość oraz także piękno w aranżacji wnętrz. Trwała drewniana podłoga, która będzie piękna przez wiele, wiele lat jest wykonana z dębu tradycyjnego. Dlaczego? Panele podłogowe wyglądają dobrze jedynie przez kilka lat, a nawet te o najwyższej klasie ścieralności występują maksymalnie kilkanaście lat, podczas gdy podłogowe deski przez kilkadziesiąt lat cieszą stopy i oczy.

Można je dzięki temu stosować w miejscach, które są narażone na bardzo intensywną eksploatację podłogi. Podłogowe deski dębowe układane mogą być w pomieszczeniach z podłogowym ogrzewaniem, ponieważ odporne są na wahania wilgotności, zmiany temperatury, czy też na paczenie. Jak widać na załączonym obrazku, nie bez powodu Polacy są tak mocno przywiązani do drewnianej podłogi dębowej.

Obrońców szlachetnego dębu pozostaje nam tylko uspokoić. Do produkcji podłogowych desek nie używa się drzew rodzimych

Twarde drewno

Obrońców szlachetnego dębu pozostaje nam tylko uspokoić. Do produkcji podłogowych desek nie używa się drzew rodzimych. Najlepsze drewno dębowe pochodzi z Ukrainy, Holandii oraz Belgii. Powstaje kilkanaście dekorów drewna o przeróżnych wybarwieniu oraz różnej strukturze. Deski dębowe wyróżniają się wytrzymałością oraz świetnymi mechanicznymi parametrami. Jest to ciężkie oraz twarde drewno, które nie jest podatne na kurczenie, łatwe stosunkowo w obróbce. Zaletą podłogowej deski dębowej jest ciepło drewna oraz także dobra amortyzacja. Stąpanie po podłodze naturalnej jest komfortem nie tylko dla naszego kręgosłupa, ale także stóp.

Bardzo bogata oferta podłóg drewnianych nie ułatwi nam na pewno zakupowej decyzji. W podjęciu konkretnej decyzji ma na pewno znacznie rodzaj ogrzewania domu oraz styl, w którym mamy zamiar urządzić nasze pomieszczenia. Musimy także się zastanowić, ile możemy przeznaczyć czasu na czyszczenie podłogi oraz na konserwację. Gdy decyzja o poszukiwaniu najlepszych desek drewnianych zapadła, musimy rozważyć trzy najważniejsze aspekty, które są związane z wyborem danej podłogi. Musimy zdecydować się na wybór koloru dekoru, odpowiedzieć na pytanie, czy będziemy mieli w domu ogrzewanie podłogowe oraz, czy będziemy chcieli mieć podłogę lakierowaną, czy też olejowaną. Gdy mamy pewne wątpliwości, to poprośmy o pomoc specjalistę. Dzięki temu będziemy mieli całościowy przegląd sytuacji i mniej więcej będziemy wiedzieć, który wybór będzie strzałem w dziesiątkę, a który będzie raczej przysłowiowym „strzałem w kolano”.