Jakie są zalety podłóg drewnianych i na jaką się zdecydować?

Podłogi to jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych. Zdecydowanej większości z nas zależy nie tylko na tym, aby były funkcjonalne, ale również i na tym, aby były atrakcyjne pod względem wizualnym. Wydaje się, że całkiem dobrym pomysłem może okazać się inwestycja w podłogę drewnianą. Zanim się jednak na nią zdecydujemy, warto byłoby zapoznać się z jej zaletami. Dobrze byłoby także zastanowić się nad tym, jaki rodzaj drewna będzie najlepszy.

Zalety drewnianych podłóg

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są właściwie zalety drewnianych podłóg. Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Przede wszystkim, jest to materiał naturalny. Spodoba się więc wszystkim tym, którzy nie lubią w swoich mieszkaniach sztucznych elementów. Ponadto, podłoga wykonana z drewna nadaje się do wielokrotnych napraw i renowacji. Nie trzeba będzie więc od razu jej wymieniać, jeżeli ulegnie uszkodzeniom. Nie sposób nie wspomnieć także o kwestii wizualnej. Podłogi drewniane prezentują się niezwykle atrakcyjnie i sprawdzą się w naprawdę wielu różnych wnętrzach. Wbrew pozorom, będą one idealne nie tylko do salonu czy sypialni, ale również do łazienki. Jeżeli jednak marzy nam się drewniany parkiet w łazience, musimy zdecydować się na drewno odporne na wilgoć. Dobrym pomysłem będzie na przykład podłoga dębowa.

Podłoga z desek sosnowych


Podłogi wykonane z drewna sosnowego cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, bo posiadają one przepiękny, jasny odcień. Dzięki temu, świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, które chcemy optycznie powiększyć bądź rozświetlić. Atutem sosnowych parkietów jest również ich stosunkowo niska cena. Poza tym, są one łatwe do utrzymania w czystości, a kurz nie osadza się na nich zbyt szybko. Podłoga wykonana z desek sosnowych będzie pasowała zarówno do salonu, jak i do sypialni. Sosnowymi deskami można wykończyć także pokój dziecka.

A może podłoga z drewna czereśniowego?

Jedną z alternatyw dla drewna sosnowego może okazać się parkiet wykonany z drewna czereśniowego. Jego atutem jest piękny kolor dość głębokiego brązu. Poza tym, tego rodzaju deski podłogowe charakteryzują się dużą wytrzymałością. Nie ulegają więc w krótkim czasie różnego rodzaju uszkodzeniom mechanicznym. Świetnie sprawdzą się w wielu pomieszczeniach. Mowa tu zarówno o salonach, jak i o sypialniach. Musimy mieć świadomość tego, że podłoga może być wykonana z różnych rodzajów drewna czereśniowego. Wydaje się jednak, że największym zainteresowaniem cieszą się parkiety z czereśni amerykańskiej.