Podłogi drewniane – najistotniejsze aspekty

Drewno liściaste jest umiarkowanie ciepłym materiałem podłogowym, który utrzymuje stosunkowo równą temperaturę o każdej porze roku. Cieplejsze niż kamień naturalny, ale nie tak przytulne jak dywan, drewno liściaste jest kompatybilne z podpodłogowymi systemami ogrzewania promiennikowego, co pozwala utrzymać je w zimie. Jest to również skuteczny sposób na przyczynienie się do ciepła całego pomieszczenia. Podłogi drewniane zwykle mają umiarkowaną ilość delikatoności pod stopami. Jest to szczególnie ważne, gdy są one instalowane na legarach lub na jakimś podkładzie izolacyjnym. Unikaj jednak instalowania go bezpośrednio na, ponieważ może to prowadzić do tego, że jest bardzo sztywny i niewygodny. W zależności od poziomu ruchu pieszego podłogi mogą nie wymagać czyszczenia tak często, jak myślisz. Rozważ zamiatanie i odkurzanie raz w tygodniu oraz głębokie czyszczenie (lub czyszczenie „na mokro”) co dwa miesiące.

W zależności od grubości forniru, który pokrywa podłogę, jakości użytej podłogi i tego, jak dobrze utrzymujesz podłogi, zaprojektowane drewno liściaste może trwać przez całe życie. Wszystkie trzy czynniki odgrywają dużą rolę w określaniu długowieczności każdego piętra w domu. Warto wybrać takie drewno, które dodaje  wydajność, styl i wartość do Twojego domu, a dzięki  imponującym opcjom możesz wybierać spośród dowolnego projektu, takiego jak elegancki i gładki lub rustykalny i zeskrobany. Możliwości wyboru jest wiele. Dlatego też podłogi drewniane cieszą się aż tak dużym zainteresowaniem. Dzięki innowacyjnym technikom produkcji, zaprojektowane drewno liściaste można zainstalować w dowolnym pomieszczeniu w domu, w tym w piwnicy i łazienkach, o ile nie ma ekstremalnych problemów z wilgocią i zainstalowana jest ochronna bariera wilgoci. Tańszy niż drewno liściaste, wybór inżynieryjnego drewna liściastego pozwoli Ci zainstalować ten doskonały styl podłogi w wielu pomieszczeniach.

O tym warto pamiętać!

Podczas gdy zaprojektowane drewno liściaste może wyglądać podobnie do podłóg laminowanych, nie są one takie same. Zaprojektowane drewno liściaste zawiera górną warstwę litego drewna, podczas gdy podłogi laminowane mają warstwę fotograficzną pokrytą warstwą zużywającą się, która wygląda jak powierzchnia drewna. Ponadto podłogi laminowane są zwykle cieńsze niż drewno liściaste. Podsumowanie:

zaprojektowane drewno liściaste można zainstalować w dowolnym pomieszczeniu w domu, w tym w piwnicy i łazienkach
drewno liściaste jest umiarkowanie ciepłym materiałem podłogowym, który utrzymuje stosunkowo równą temperaturę o każdej porze roku.