Zalety parkietu

Kiedy ktoś wspomni o drewnianej podłodze, od razu przed oczami widzimy ciepło, luksus oraz wieloletnią trwałość. Są to właśnie cechy, które są bezpośrednio powiązane z tego rodzaju parkietem. Drewniana podłoga jest idealnym rozwiązaniem dla osób preferujących rzeczy pochodzenia naturalnego potrzebujących takiego parkietu, który doprowadzi ich pokój do przytulnego i zarazem ciepłego świata. Jedynym naszym ograniczeniem może być ilość pieniędzy, które jesteśmy wydać na nowy parkiet. Żaden inny materiał nie ma prawa walczyć z drewnem o miano najlepszego parkietu pod kątem naturalnego wyglądu.

Drewniana podłoga czy panele?

Wybór pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami wcale nie jest łatwy i nie dotyczy to jedynie osób szukających oszczędności albo zakupienia produktu odznaczającego się relacją ceny do jakości. Oczywiście panele nie są złym rozwiązaniem i zawsze mogą znaleźć swoje zastosowanie w prawie każdym domu, jednakże jest jedna rzecz, której ustępują drewnu. Mianowicie chodzi o ich wygląd. Bardzo często jest to kluczowy argument. Kiedy właścicielowi zależy jedynie na podłodze pochodzenia naturalnego, wówczas do wyboru ma parkiet oraz deski warstwowe. Skoro jesteśmy przy podłodze drewnianej, to oczywiście nie możemy zapomnieć o jej cenie. Drewno zawsze było i jest drogie, a prognozy nie zapowiadają, by kiedykolwiek wartość drewna drastycznie spadała. Warto jednak zaznaczyć, że za wysoką ceną kryje się wspaniała jakość. Dodatkowo ciągle rozmawiamy o inwestycji na lata. W końcu podłogę drewnianą jesteśmy w stanie ciągle odnawiać, podczas gdy panele po pewnym czasie będą wymagały całkowitej wymiany. Jednak tak argument nie przekona osób, które dysponują małym budżetem.

Deska podłogowa czy parkiet

Jest to kolejny dylemat, przed którym staniemy, kupując podłogę z drewna. Parkiet oraz deska podłogowa to całkowicie inne okładziny. Jedyna cecha wspólna jest taka, że została wyprodukowana z drewna.

Wybór pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami wcale nie jest łatwy i nie dotyczy to jedynie osób szukających oszczędności albo zakupienia produktu odznaczającego się relacją ceny do jakości

Zalety parkietu:

  • Wspaniały, ponadczasowy wygląd,
  • Jest wykonany w stu procentach z drewna,
  • Jest bardzo miły w dotyku, więc nie ma przeciwwskazań, aby chodzić boso,
  • Mamy możliwość wielokrotnego odnawianie przy pomocy cyklinowania oraz lakierowania,
  • Jako że powstał z naturalnego materiału, polecany jest dla osób z alergią,
  • Nie zięby, odznacza się wysoką izolacyjnością,

Wady parkietu

Trzeba jednak wspomnieć także o wadach, w końcu nie ma rzeczy na tym świecie posiadającej same zalety.

  • Wysoka cena,
  • Parkiet nie jest rekomendowany, gdy mamy ogrzewanie podłogowe,
  • Do jego montażu konieczna jest pomoc fachowców.