Jakie są zalety podłogi dębowej?

Dzisiaj nie jest łatwo podjąć decyzji o tym, jaka podłoga zawita do naszego mieszkania czy domu. Wybór jest ogromny, wystarczy jedynie odwiedzić sklep z podłogami, dodatkowo nie ułatwia fakt, że naszym głównym kryterium co do wyboru parkietu jest cena. Jednak warto wiedzieć, iż zakup taniej podłogi w perspektywie czasu np.: kilku lat może się okazać, wcale nie opłacalna inwestycja jak na początku nam się wydawało. W tym momencie wiele osób zada sobie pytanie, dlaczego tak jest?. Otóż odpowiedzieć nie jest zbyt skomplikowana po prostu tanie materiały, jakie są wykorzystywane, podczas produkcji podłogi z niższej półki szybciej się zużywają, co skutkuje ostateczne wymienieniem całej podłogi na nową. Oczywiście wiążę się z tym wydanie kolejnej sumy pieniędzy. Dlatego też idealnym rozwiązaniem jest zainwestowanie swoich środków w podłogę, która będzie się odznaczać wytrzymałością, nie będzie problemu z ewentualną renowacją oraz przy tym będzie się estetycznie prezentować. Oczywiście nie możemy zapomnieć, aby pasowała do większości stylów. Ma to szczególne znaczenie, kiedy postanowimy całkowicie zmienić styl obecny w danym pomieszczeniu. Wszystkie te wyżej wymienione cechy znajdziemy w klasycznej podłodze dębowej, która dodatkowo powstała z naturalnego i wytrzymałego drewna dębowego.

Estetyka i funkcjonalność

Dąb wśród pozostałych drzew otrzymał pseudonim najszlachetniejszego drzewa ze wszystkich gatunków

Dąb wśród pozostałych drzew otrzymał pseudonim najszlachetniejszego drzewa ze wszystkich gatunków. Co więcej, są ku temu powodu, aby tak uważać. Dąb słynie przede wszystkim ze swojej wytrzymałości oraz długowieczności. Powierzchnia ułożona z dębowych desek odznacza się odpornością  na wszelakie uszkodzenie mechaniczne, począwszy od zarysowania, a skończywszy na wgnieceniach. Walory akustyczne i termiczne jako izolator również stoją za podłogą dębową (więcej). Jednak estetyka również odgrywa znaczącą rolę. Naturalnie jasne wybarwienie podłogi dębowej sprawia, iż doskonale pasuje ona do każdego typu wnętrza. Nie będzie problemu połączenia tej podłogi ze stylem klasycznym czy nowoczesnym. Dzięki różnego rodzajom nieregularnością usłojenia oraz występowaniem licznych drobnych sęków podłoga drewniana nadaje się do pokrycia dużej powierzchni, jak i małej.

Dwuwarstwowe deski dębowe

Jest to odpowiedzi na apele o ochronę środowiska. Wierzchnie stanowi dębina mająca grubość 6 mm, natomiast dolna warstwa wykonana została z drewna liściastego bądź iglastego. Dzięki temu podłoga z desek dwuwarstwowych zachowuje pełnię walorów użytkowych i estetycznych przy jednoczesnej redukcji nadmiernej wycinki dębów w celu pozyskania materiału.