Drewno na podłodze to strzał w dziesiątkę

Z czym kojarzy nam się drewno? Na pewno z jednej strony z luksusem, a z drugiej z trwałością. Takie same skojarzenia mamy, jeśli chodzi o parkiet. Podłoga drewniana będzie najlepszym wyborem, gdy jesteśmy zwolennikiem ciepłych, przytulnych oraz naturalnych wnętrz. Oczywiście pod jednym warunkiem, że nie ogranicza nas budżet. W zasadzie to żaden inny materiał nie może się porównywać do drewna, jeśli chodzi o naturalny wygląd. Gdy rozważamy wybór podłogi drewnianej, to przekonajmy się jakimi zaletami może się pochwalić parkiet.

Parkiet czy panele?

Wybór pomiędzy parkietem a panelami jest bardzo trudny

Wybór pomiędzy parkietem a panelami jest bardzo trudny. Szczególnie dla osób, które muszą się liczyć z pieniędzmi. Panele nie są złym rozwiązaniem, ale w porównaniu z parkietem wypadają znaczne gorzej. Może to być dla nas argument kluczowy. Jeśli zależy nam na podłodze naturalnej, to wybór się ogranicza jedynie do parkietu, bądź też deski warstwowej. W kontekście drewnianej podłogi nie da się uciec również od kwestii ceny. Drewno było zawsze i nadal jest niestety kosztowne. Musimy jednak wiedzieć, że za wysoką stosunkowo kwotę dostaniemy produkt o bardzo dobrej jakości. W dodatku mówimy tutaj o inwestycji na długie lata. Podłogę drewnianą możemy swobodnie odnawiać i to wielokrotnie. Panele po pewnym czasie (czasami dosłownie po kilku latach) wymagają wymiany na nowe. Argument ten raczej nie trafi do osób, które mają mocno ograniczony budżet.

Na pewno parkiet jest piękny oraz ponadczasowy

A czy parkiet wypada także lepiej w porównaniu z deską podłogową? Na pewno parkiet i deska warstwowa to dwie różne okładziny. Łączy je tylko to, że powstają z drewna. Wiele osób jest jednak zwolennikami parkietu. Gdy zapoznamy się z poniższymi zaletami, to będziemy już na pewno przekonani do tego rozwiązania.

Na pewno parkiet jest piękny oraz ponadczasowy. Do tego jest wykonany w stu procentach z drewna. Parkiet jest do tego bardzo miły w dotyku. Czerpiemy wielką przyjemność z chodzenia po nim boso. Parkiet w żadnym wypadku nas nie ziębi oraz wyróżnia się doskonałą wręcz izolacyjnością. Możemy go także odnawiać wielokrotnie poprzez cyklinowanie oraz prawidłowe lakierowanie. Musimy mieć także świadomość, że parkiet jako materiał naturalny jest polecany szczególnie dla alergików. Rozwiązanie to naprawdę nam się spodoba i będziemy zadowoleni z tej decyzji. Parkiet jest także ponadczasowy, a więc nie musimy się obawiać, że wyjdzie on z mody. Cieszy nas to ogromnie, ponieważ lubimy takie rozwiązania, które będą modne przez wiele lat i nie będziemy musieli myśleć o żadnej zmianie.